Eğitim Ücretleri

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Çankaya Üniversitesi tercih edecek adaylar için okulun avantajları ve eğitim durumu gibi eğitim ücretleri de önemlidir. Aşağıdaki tabloda sizlere Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri hakkındaki bilgileri paylaştık. Bu eğitim ücretleri Çankaya Üniversitesi’nin resmi internet sayfasından alınmıştır. Tercihlerinizi yaparken Çankaya Üniversitesi’nin resmi internet sayfasını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Burs OranıYıllık Toplam Ücret (TL)1.Dönem Ücreti (TL)2.Dönem Ücreti (TL)
Ücretli255.000 (KDV hariç)127.500 (KDV hariç)127.500 (KDV hariç)
%50 İndirimli127.500 (KDV hariç)63.750 (KDV hariç)63.750 (KDV hariç)

2023-YKS ve DGS sınavları ile yerleştirilecek öğrenciler, tüm bölümler, Meslek Yüksekokulu ve Hazırlık Sınıfı için belirlenen eğitim ücretlerini ödeyeceklerdir. Yatay geçişlerde, Üniversitemiz programının %50 indirimli taban puanını geçen öğrencilere, eğitimleri süresince %50 indirim uygulanacaktır.

Eğitim ücreti, akademik yılın birinci (güz) yarıyılının başında ilk taksit olarak, ikinci taksit ise ikinci (bahar) yarıyılının başında ödenmelidir. Kayıt yenileme öncesinde ödenmeyen eğitim ücreti, kayıt işlemlerini etkileyecektir.

Yıllık eğitim ücretlerindeki artışlar, Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) artışlarıyla sınırlı olacak olup, 2024-2025 eğitim-öğretim yılı ve sonrasında geçerli olacaktır.

Çankaya Üniversitesi’nin burslu/indirimli programlarına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs/indirim, eğitim ücretini kapsar. Bu destekler, İngilizce Hazırlık programı dahil, öğrencinin öğrenimine ve derslere devam ettiği sürece geçerli olacaktır.

Not: YKS tercihleri yaparken, tercih edeceğiniz üniversitenin eğitim ücretleri hakkında bilgi almak için ÖSYM kılavuzunu veya üniversitenin resmi web sitesini incelemenizi öneririz. Fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, KDV dahil veya hariç olabilir. Ayrıca, bazı üniversiteler taksitlendirme imkanı sunarken, diğerleri taksitlendirme yapmayabilir. Ücretlerde eksik ya da yanlış bir ücret olduğunu düşünüyorsanız bize bilgi verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu