Ortak Sınav

11. Sınıf Ortak Sınav Konu ve Soru Dağılımları

Bu yazımızda sizlere Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüğü tarafından 2023-2024 öğretim yılı için açıklanan 11. sınıf 1. dönem 2. yazılı ortak sınavların konu ve soru dağılımları hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Bu yazımızda konu ve soru dağılımları haricinde ortak sınavlar hakkında da sizlerin sıkça sorduğu soruları cevaplandıracağız.

11. Sınıf Ortak Sınav Konu ve Soru Dağılımları

Aşağıda 11. sınıfta yer alan derslere ait 1. dönem 2. yazılı ortak sınav konu ve soru dağılımları yer almaktadır. İncelemek istediğiniz dersin üzerine tıklayarak o dersle ait güncel konu ve soru dağılımlarını inceleyebilirsiniz.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Konu ve Soru Dağılımları
11. Sınıf Matematik Konu ve Soru Dağılımları
11. Sınıf Fizik Konu ve Soru Dağılımları
11. Sınıf Kimya Konu ve Soru Dağılımları
11. Sınıf Biyoloji Konu ve Soru Dağılımları
11. Sınıf Coğrafya Konu ve Soru Dağılımları
11. Sınıf Tarih Konu ve Soru Dağılımları
11. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konu ve Soru Dağılımları
11. Sınıf İngilizce Konu ve Soru Dağılımları
11. Sınıf Felsefe Konu ve Soru Dağılımları

Ortak Sınavlar Ne Zaman Yapılacak?

2023-2024 eğitim öğretim yılı 1. dönem 2. ortak yazılı sınavları, 11. sınıflar için 26 Aralık 2023 Salı günü, 9. sınıflar için ise 27 Aralık 2023 Çarşamba günü ülke genelinde yapılacaktır. Bu sınavlar, 6. sınıf Türkçe ve Matematik, 9. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ve Matematik derslerinden yapılacaktır. Ortak sınavlar, saat 09.00’da başlayacak ve 80 dakika sürecektir.

Ortak Sınavların Amacı Nedir?

2023-2024 eğitim öğretim yılı 1. dönem 2. ortak yazılı sınavlarının amacı, öğrencilerin müfredattaki kazanımları ne kadar edindiklerini ölçmek ve bu kazanımları geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Bu sınavlar sayesinde öğrenciler, eksikliklerini tespit ederek, bu eksiklikleri gidermek için gerekli çalışmaları yapma fırsatı bulabileceklerdir. Ayrıca, ortak sınavlar sayesinde öğrencilerin farklı okullardaki başarıları karşılaştırılarak, eğitimde fırsat eşitliği sağlanmasına da katkı sağlanacaktır.

Ortak Sınavlarda Hangi Beceriler Ölçülecek?

2023-2024 eğitim öğretim yılı 1. dönem 2. ortak yazılı sınavlarında, öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama, problem çözme, eleştirel düşünme ve yaratıcı düşünme gibi becerileri ölçülecektir. Bu beceriler, öğrencilerin akademik başarıları için oldukça önemlidir. Okuduğunu anlama becerisi, öğrencilerin metinleri anlamasını ve yorumlamasını sağlar. Yorumlama becerisi, öğrencilerin metinlerden çıkarım yapmalarını ve yeni bilgiler edinmelerini sağlar. Problem çözme becerisi, öğrencilerin karşılaştıkları problemleri çözmelerini sağlar. Eleştirel düşünme becerisi, öğrencilerin farklı bakış açılarını değerlendirerek kendi düşüncelerini oluşturmalarını sağlar. Yaratıcı düşünme becerisi, öğrencilerin yeni fikirler üretmelerini sağlar.

11. Sınıf Dersleri ve Ders Saatleri

Ayrıyeten sizler için özenle hazırladığımız 11. Sınıf Dersleri ve Ders Saatleri yazımıza da göz gezdirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere 11. sınıftaki dersler ve her dersin saatlerini ayrıntılı olarak yazdık. İncelemek isterseniz alttaki butona tıklayabilirsiniz.
11. Sınıf Dersleri ve Ders Saatleri

11. Sınıf 1. Dönem 1. Yazılı Örnek Soru Kitapçıkları

11. Sınıf 1. Dönem 2. Yazılı Örnek Soru Kitapçıkları yayımlandı. Aşağıdaki butona tıklayarak örnek soru kitapçıklarını inceleyebilirsiniz.

11. Sınıf 1. Dönem 2. Yazılı Örnek Soru Kitapçıkları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu